Back / Newsroom

Jak navrhnout interiér

/ Článek — 23.9. 2020
Každý architekt a designér má svůj styl, svůj rukopis. Jak poznáte, jestli je to ten správný styl pro vás? Jak vlastně vybrat toho správného člověka, který se do Vás vcítí, který bude respektovat Vaše touhy a sny?
Jak navrhnout interiér
Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o volbě materiálů, kombinaci barev a uspořádání nábytku.

Výběr architekta a designéra je velmi důležitou volbou. Je volbou toho, jak dobře se vám bude bydlet v následujících mnoha letech. Říkám mnoha letech, protože kvalitně navržený interiér je zároveň nadčasový a přežije všechny přicházející a odeznívající trendy. Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o volbě materiálů, kombinaci barev a uspořádání nábytku. Kvalitní návrh je pojatý celkově, často řeší dispozice domu či bytu, respektuje Vaši osobnost, Váš životní styl, Vaši rodinu.


Jak to dělám já?


Taky mám svůj styl, doslova miluji v interiéru bílou barvu a všechny její tóny, také jemnou barvu bílé kávy. Sem tam něco černého, nejlépe kovového. Doplňky používám nejraději v jemné zlaté barvě, ale pouze decentně, aby jí nebylo moc. Je to ta správná volba pro všechny mé klienty? Určitě ne. Je velmi důležité najít s klientem společnou řeč, naladit se na stejnou vlnu. Interiéry navrhuji vždy podle typu domu či bytu s ohledem na styl klienta. Výsledek musí respektovat jeho přání, musí to být interiér, ve kterém se on cítí nejlépe. Bude to on, kdo tam bude žít.

Vždy začínám návrhem dispozice. V podstatě je to tak, že se procházím po klientově budoucím domě nebo bytě a otevírám dveře, představuji si, jak to na mě působí, co bych udělala jinak, jak se má interiér jevit jako celek. V tomto mi velmi pomáhá má představivost, kdy zavřu oči a vidím vše, jak by mělo vypadat.
V hlavě mi naskakuje snad milion myšlenek, pak se všechny najednou utřídí a já mám jasno - takto by měl vypadat Váš nový domov. Je to vždy skvělý pocit, když vidím, že jsou klienti mými nápady nadšení a musím přiznat, že v mnoha domech, které jsem s klienty řešila, bych nejraději rovnou bydlela :-)