Back / Newsroom

Jak dlouho trvá návrh interiéru?

/ Článek — 22.9. 2020
Můžete mít kvalitní návrh, dokonce včetně realizace na klíč, která Vám ušetří mnoho starostí. Můžete mít osobní přístup, kdy se architekt seznámil s Vašimi potřebami, zvyklostmi a očekáváními a připraví návrh Vám na míru.
Jak dlouho trvá návrh interiéru?
Rychlost návrhu i realizace jsou v dnešní době velmi důležité kritérium, ovšem rychlost nemůže být na úkor kvality. Je potřeba vše pečlivě naplánovat, připravit správně veškeré podklady, odsouhlasit si veškeré návrhy.

Jsou to dva naprosto rozdílné přístupy.
Rychlost návrhu i realizace jsou v dnešní době velmi důležité kritérium, ovšem rychlost nemůže být na úkor kvality. Je potřeba vše pečlivě naplánovat, připravit správně veškeré podklady, odsouhlasit si veškeré návrhy. Čas, který věnujeme dobré přípravě se nám dvojnásobně vrátí při realizaci. Nebude potřeba improvizovat, každá profese bude přesně vědět, co a má dělat, vše na sebe bude navazovat.

Ze své praxe můžu říct, že kvalitní návrh včetně všech podkladů je práce zhruba na dva měsíce, samozřejmě s ohledem na rozsah zakázky. Velmi také záleží na tom, co všechno návrh obsahuje. Kromě toho, že se Vám návrh musí líbit, že Vás musí přímo nadchnout, tak musí být zpracován technicky na takové úrovni, aby zajistil bezproblémovou realizaci. Jak děláme návrhy my se dočtete v článku Jak poznat kvalitní návrh.

Shrnuto - při návrhu interiéru, stejně jako při jeho realizaci, nemohou vznikat zbytečné časové prodlevy. Schůzky musejí probíhat efektivně, musí se vyřešit vše potřebné, návrhy musejí být dodány v termínu. Na druhou stranu, pokud má být jakákoliv práce odvedena kvalitně, určitý čas to zabere. Při návrhu interiéru probíhají konzultace se specialisty na jednotlivá řemesla, nakonec se vše musí sladit do jednoho funkčního celku.
Jen tak vznikne interiér, se kterým budete spokojeni dlouhá léta a kde se Vám bude dobře žít.

Ing. Petra Glacová
/ Architektura / Design